29 listopada 2020r. do Stanowiska Kierowania KP PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Parszów gm. Wąchock. W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało dwóch podróżujących pojazdem Fiat Punto – poszkodowani byli uwięzieni w pojeździe i nieprzytomni. Pasażer i kierująca pojazdem Ford Fiesta wyszli z samochodu o własnych siłach.

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do uwięzionych osób za pomocą narzędzi hydraulicznych. W obu pojazdach odłączono źródło zasilania poprzez odłączenie akumulatorów.

Po wykonaniu dostępu do poszkodowanych ewakuowano ich z pojazdu i przekazano pod opiekę obecnych na miejscu Zespołów Ratownictwa Medycznego. Kierowca nie dawał oznak życia i wymagał zastosowania na miejscu resuscytacji krążeniowo oddechowej przez zespół ratownictwa medycznego natomiast pasażer samochodu Fiat Punto został zabrany do szpitala przez drugi zespół medyczny. Obecny na miejscu lekarz pogotowia po nieudanej próbie przywrócenia funkcji życiowych stwierdził zgon mężczyzny.

Dalsze czynności dotyczące okoliczności powstania zdarzenia prowadzi KPP w Starachowicach.

W działaniach brały udział 4 zastępy PSP (2 zastępy JRG Skarżysko Kamienna w sile 8 strażaków, oraz 2 zastępy JRG Starachowice w sile 7 strażaków), oraz OSP Wielka Wieś w sile 6 strażaków.

 

Tekst oraz zdjęcia: asp. Głowacki Michał

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 2

Odwiedzin od 05.02.2019 46326

Kubik-Rubik Joomla! Extensions