18 listopada 2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Dąbrowa.

Do zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz jeden zastęp OSP z Pawłowa, którymi dowodził zadysponowany na miejsce zdarzenia Dowódca JRG.

Po dojeździe jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów.  W samochodach przebywało łącznie trzy osoby dorosłe oraz dziecko. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym (wsparcie psychiczne, zabezpieczenie przed utratą ciepła oraz opatrzeniu ran powstałych podczas zderzenia). Przybyły na miejsce wypadku Zespół Ratownictwa Medycznego zadecydował o przewiezieniu matki z dzieckiem do Szpitala w Kielcach.

Pozostałymi działaniami podjętymi przez zastępy straży pożarnej było kierowanie odłączenie akumulatorów w obu pojazdach oraz neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Czynności dochodzeniowe na miejscu zdarzenia były prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Po przeprowadzonych działaniach policji uszkodzone pojazdy zostały zebrane przez pomoc drogową.

Tekst: mł. kpt Bakalarski Kacper

Zdjęcia: st. kpt Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 37

Odwiedzin od 05.02.2019 43346

Kubik-Rubik Joomla! Extensions