10 listopada 2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Jasieniec Iłżecki Górny, który stanowi rejon współdziałania z Komendą Miejską PSP Radom. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach, jeden zastęp z Radomia oraz OSP Jasieniec Iłżecki.
Po dojeździe zastępów i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że na łuku drogi Powiatowej 3553w, doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.  W pojazdach podróżowali tylko kierowcy.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym (wsparcie psychiczne, zabezpieczenie przed utratą ciepła  oraz zabezpieczenie kręgosłupa w odcinku szyjnym). Przybyły na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowanych do Szpitala MSWiA w Radomiu. 

Końcowym etapem działań było odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz neutralizacji  i sorpcji płynów eksploatacyjnych.  Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez Policję, pojazdy, które brały udział w wypadku zostały zabrane przez pomoc drogową.

W działaniach brało udział 4 zastępy Straży Pożarnej w sile 19 strażaków, w tym 3 zastępy PSP oraz 1 zastęp OSP.

 

Tekst: st. kpt. Mergalski Piotr

Zdjęcia: asp. sztab. Driański Marcin

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 36

Odwiedzin od 05.02.2019 43345

Kubik-Rubik Joomla! Extensions