W dniu 25.04.2020r miał miejsce pożar hali produkcyjnej tartaku „Drewex” przy ul. Transportowej w Starachowicach. Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do budynku hali przecierania drewna oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu do wnętrza budynku i jednego prądu wody w natarciu na dach hali z drabiny mechanicznej. Podano również dwa prądy wody w obronie sąsiedniej hali klejonki i suszarni.

Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzona była częściowa rozbiórka nadpalonych elementów budowlanych, wynoszenie i wywożenie na zewnątrz nadpalonej tarcicy oraz przelewanie ich wodą. Halę sukcesywnie oddymiano za pomocą wentylatorów osiowych. Dalsze działania polegały na skontrolowaniu hali za pomocą kamery termowizyjnej w poszukiwaniu ukrytych zarzewi ognia.

W trakcie działań jeden z pracowników tartaku został lekko ranny – został opatrzony przez ratownika PSP a następnie przekazany przybyłemu na miejsce  Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 

W działaniach trwających 5 godzin udział brały zastępy z JRG Starachowice, podnośnik hydrauliczny z JRG Skarżysko-Kamienna, cysterna z JRG 1 Kielce, GCBA 8/50 z JRG 2 Ostrowiec-św., kontener ze sprzętem ochrony dróg oddechowych z JRG 1 Kielce  oraz 13 zastępów OSP z terenu powiatu, łącznie 23 zastępy, w tym 98 ratowników.

Dzięki trafnym decyzjom podjętych przez KDR-a, odpowiedniej ilości zadysponowanych sił i środków przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania oraz sprawnym działaniu ratowników zostało uratowane mienie o znacznej wartości.

Zdjęcia: st. kpt. Jarosław Sobczak

Opracowanie: asp. Michał Głowacki

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions