28 lutego b.r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodów: ciężarowego i osobowego w miejscowości Tarczek - gmina Pawłów.
Do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz ochotnicze straże pożarne z Brzezia i Ambrożowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w pojazdach w momencie wypadku znajdowali się wyłącznie kierowcy. Kierujący samochodem ciężarowym opuścił kabinę o własnych siłach i nie wymagał pomocy medycznej. Kierowca samochodu osobowego natomiast został zakleszczony w zdeformowanej karoserii pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych wraz z jednoczesnym zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Po wydobyciu kierowcy lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon.

Przez cały czas trwania działań droga wojewódzka była zablokowana w obu kierunkach. W działaniach uczestniczyło 7 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach oraz 12 druhów ochotniczych straży pożarnych.

Opracowanie: asp. Pożoga Daniel
Zdjęcia: asp. Pożoga Daniel

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions