W dniu 10 stycznia 2020 r. około godziny 02:15 doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym przy ul Słonecznej w Starachowicach. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach okazało się, że pożar objął kotłownię oraz nieużytkowe poddasze budynku. W chwili powstania pożaru w obiekcie znajdowały się trzy osoby, które ewakuowały się na zewnątrz i nie odniosły żadnych obrażeń.

Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody przez roty wyposażone w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamery termowizyjne. Po ugaszeniu pożaru dokonano częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji stropu i pokrycia dachu. Budynek został skontrolowany pod kątem ukrytych zarzewi ognia i obecności tlenku węgla – zagrożenia nie stwierdzono.
Akcja gaśnicza trwała łącznie 5 godzin. W działaniach gaśniczych udział wzięły 5 zastępów z JRG PSP Starachowice oraz ochotnicze straże pożarne z Mirca i Wąchocka - łącznie 7 zastępów, 22 strażaków.

Opracowanie i zdjęcia: asp. Michał Głowacki

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 4

Odwiedzin od 05.02.2019 35640

Kubik-Rubik Joomla! Extensions