30 listopada 2019 roku o godz. 2:49 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Starachowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościelnej w Starachowicach.
W chwili dotarcia na miejsce pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej w całości pożarem objęty był dach budynku. Wszyscy mieszkańcy opuścili obiekt przed przyjazdem strażaków. Jedna z osób skarżąca się na duszności została przetransportowana do szpitala przez przybyły na miejsce zdarzania zespół ratownictwa medycznego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i podaniu na płonący budynek czterech prądów wody. Po opanowaniu pożaru, strażacy przystąpili do rozbiórki spalonej części dachu. Systematycznie przelewano również konstrukcję wodą w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. Mieszkańcy budynku zostali przewiezieni do tymczasowego lokum zorganizowanego przez pracowników Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Z uwagi na uszkodzenie konstrukcji budynku informację o pożarze przekazano również Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego, który zadecyduje o możliwości dalszej eksploatacji budynku.

Ogółem w działaniach trwających siedem godzin udział brało 7 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz 4 zastępy ochotniczych straży pożarnych - łącznie 41 strażaków.

Opracowanie: mł. kpt. Kacper Bakalarski
Zdjęcia: st. kpt Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions