W dniach 19-21 listopada 2019r. strażacy z KP PSP w Starachowicach brali udział w ćwiczeniach na obiektach. Ćwiczenia miały za zadanie zapoznać strażaków z rozmieszczeniem pomieszczeń na obiektach, lokalizacją głównych wyłączników prądu i hydrantów, możliwymi drogami dojazdu do obiektów, a także z potencjalnymi zagrożeniami. Ćwiczenia odbyły się:

 19 listopada 2019 roku odbyły się ćwiczenia zmianowe na terenie zakładu metalowego „Merkson” znajdującego się przy ulicy składowej 35A w Starachowicach. W ramach  ćwiczeń strażacy zapoznali się z charakterystyką obiektu, w tym: miejscami składowania materiałów łatwopalnych, zaopatrzeniem wodnym, zabezpieczeniami p.poż. oraz rozmieszczeniem dróg przejazdowych na placu składowania. Na obiekcie doszło do pożaru kotłowni, oraz drewnianych elementów znajdujących się w pobliżu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji pracowników  oraz ugaszeniu pożaru przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Następnie całe pomieszczenie zostało oddymione za pomocą wentylatora osiowego, oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. W ćwiczeniach udział brało cztery zastępy z JRG Starachowice, łącznie 11 ratowników.

 20.11.2019r. w zakładzie PPHU Progmet przy ul. Inż. Władysława Rogowskiego w Starachowicach odbyły się ćwiczenia zmianowe. Celem ćwiczeń było zapoznanie strażaków z obiektem oraz zagrożeniami mogącymi w nim wystąpić. Ćwiczący poznali również rozmieszczenie wyłączników prądu oraz głównego zaworu gazu. Na koniec zrealizowano założenie, w którym to miało dojść do zwarcia instalacji elektrycznej w pomieszczeniu sterowniczym przy lakierni. W wyniku zdarzenia jeden z pracowników został poszkodowany i został on ewakuowany ze strefy zagrożenia przez ratowników. Działania zastępów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz ugaszeniu pożaru przez rotę zabezpieczoną w sprzęt ochrony układu oddechowego.

 21 Listopada odbyły się ćwiczenia zmianowe na terenie klubu muzycznego „ Makadi Club” znajdującego się przy ulicy Składowej 14 w Starachowicach. Głównym celem ćwiczenia było zapoznanie strażaków z charakterystyką obiektu, w którym może przebywać około 400 osób. Obiekt został przeanalizowany pod względem rozmieszczenia wyjść ewakuacyjnych, hydrantów wewnętrznych oraz miejsc, które mogą stanowić zagrożenie pożarowe ze względu na występujące w nich materiały łatwopalne. Kolejnym etapem ćwiczeń było zrealizowanie założenia, polegało ono na ugaszeniu pożaru w pomieszczenia kotłowni. Działania zastępów polegały na wprowadzaniu jednej roty ratowników do budynku celem przeszukania pomieszczenia oraz ugaszenia pożaru.

 

Opracowanie asp. Daniel Lipczyński

Zdjęcia st. kpt Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions