W dniu 15 listopada o godzinie 7:54 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach dotarło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 744. Zdarzenie miało miejsce na leśnym odcinku drogi między Tychowem Starym a Starachowicami. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w karambolu uczestniczyło pięć samochodów: Audi A6, VW Touran, VW Sharan, Nissan Primera oraz samochód dostawczy Mercedes Sprinter. Droga wojewódzka nr 744 została zablokowana w obu kierunkach.

Pojazdami podróżowali tylko kierowcy którzy opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy Audi A6 i odłączeniu akumulatorów w pojazdach biorących udział w zdarzeniu. Strażacy opatrzyli kierowcy Audi ranę ciętą głowy, zastosowali kołnierz ortopedyczny oraz zapewnili komfort termiczny. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez lekarza, który zadecydował o zabraniu jednego z nich do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

W zdarzeniu udział brały trzy zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Mirzec i Tychów Stary - łącznie 16 ratowników.

Zdjęcia: st. kpt. Sobczak Jarosław
Opracowanie: asp. Pożoga Daniel

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 4

Odwiedzin od 05.02.2019 35640

Kubik-Rubik Joomla! Extensions