W dniu 9 października 2019 roku o godz. 8:52 starachowiccy strażacy otrzymali informację o pożarze niezamieszkałego budynku przy ulicy Radomskiej w Brodach.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Starachowicach. W chwili dojazdu pierwszych jednostek płomienie wydostawały się przez okna na zewnątrz obiektu. Strażacy prowadząc działania gaśnicze równolegle dokonali przeszukania wnętrza budynku pod kątem obecności osób poszkodowanych. Na szczęście w środku nikogo nie było.
Stopień rozwoju pożaru zastany przez strażaków po dojeździe wskazuje na to, iż ogień mógł niezauważony rozwijać się przez dłuższy czas. Po ugaszeniu pożaru dokonano częściowej rozbiórki elementów konstrukcji grożących zawaleniem. Obiekt został skontrolowany kamerą termowizyjną pod kątem występowania ukrytych zarzewi ognia.

Działania straży pożarnej były wspomagane przez służby policji i pogotowia energetycznego.
W działaniach udział brało 5 zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz 3 zastępy ochotniczych straży pożarnych z Brodów, Krynek i Lubieni - łącznie 26 strażaków.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Woskowicz
Zdjęcia: st. kpt. Sobczak Jarosław

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 4

Odwiedzin od 05.02.2019 35640

Kubik-Rubik Joomla! Extensions