W dniu 19 września 2019 roku o godz. 21.25 starachowiccy strażacy otrzymali informację o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Myśliwskiej w Starachowicach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Starachowicach. Osoba zgłaszająca zdarzenie informowała, że w obiekcie mogą znajdować się ludzie. Po dojeździe pierwszych jednostek do płonącego budynku weszli strażacy, których celem było dotarcie do poszkodowanych oraz prowadzenie działań gaśniczych. Strażacy ewakuowali na zewnątrz budynku 65-letnią nieprzytomną kobietę, która została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W toku dalszych poszukiwań zlokalizowano częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny.

Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku akcja gaśnicza była mocno utrudniona. Istniało również realne niebezpieczeństwo przerzutu ognia na znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie inny budynek mieszkalny. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji oba budynki zostały ocalone. Spaleniu uległo wyposażenie dwóch pomieszczeń a także część pokrycia dachu. Strażacy po ugaszeniu ognia oddymili budynek.
Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele prokuratury oraz grupa dochodzeniowa policji z biegłym w zakresie ustalania przyczyn pożarów.

W działaniach udział wzięły 4 zastępy - 14 strażaków.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: asp. Daniel Lipczyński

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions