W dniach 27-29 sierpnia 2019r. strażacy z KP PSP w Starachowicach brali udział w ćwiczeniach na obiektach. Ćwiczenia miały za zadanie zapoznać strażaków z rozmieszczeniem pomieszczeń na obiektach, lokalizacją głównych wyłączników prądu i hydrantów, możliwymi drogami dojazdu do obiektów, a także z potencjalnymi zagrożeniami. Ćwiczenia odbyły się:

27 sierpnia  na terenie PKC Group Poland  w Starachowicach ul. Składowa. Z uwagi na wystąpienie zdarzeń wymagających interwencji zastępów założenie bojowe nie odbyło się. W ćwiczeniach udział brało 5 zastępów JRG Starachowice w sumie 14 osób.

28 sierpnia na obiekcie „Jamar market budowlany” w Starachowicach na ul Ostrowieckiej 14. W założeniu przyjęto pożar drewnianych palet w budynku magazynowym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuowaniu z budynku magazynu dwóch pracowników, oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu przez rotę zabezpieczoną w sprzęt ODO. Następnie budynek oddymiono za pomocą wentylatora osiowego. W ćwiczeniach brały udział trzy zastępy z JRG Starachowice (12 strażaków).

29 sierpnia na terenie zakładu Autobox Sp. Z. o. o. ul. 1 Maja 12 w Starachowicach. W założeniu ćwiczeń przyjęto pożar w lakierni. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuowaniu z pomieszczenia jednej osoby poszkodowanej, ugaszeniu pożaru przy pomocy 1 prądu gaśniczego, oddymieniu pomieszczeń. Pozostali pracownicy opuścili zakład przed przybyciem zastępów straży pożarnej. W ćwiczeniach udział wzięło 4 zastępy PSP łącznie 12 ratowników.

Zdjęcia: st. kpt. Sobczak Jarosław

Opracowanie: asp. Pożoga Daniel

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions