W dniu 26.08. 2019 r. o godz. 7:45 w miejscowości Starachowice na ul. Na Szlakowisku  w budynku mieszkalnym wielorodzinnym miał miejsce pożar. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej KDR wykonując rozpoznanie stwierdził wydobywający się dym z lokalu mieszkalnego usytuowanego na parterze,

 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy      w aparatach ODO weszli do mieszkania celem zlokalizowania źródła pożaru. W kuchni lokalu mieszkalnego ratownicy zlokalizowali palący się garnek wraz z potrawą. Ratownicy wyłączyli palnik kuchni gazowej, wynieśli dymiący się garnek na zewnątrz następnie przelewając go wodą. Jednocześnie przystąpiono do przeszukania pomieszczeń lokalu mieszkalnego w celu zlokalizowania ewentualnych osób poszkodowanych. Osób poszkodowanych nie stwierdzono.  Oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia lokalu mieszkalnego.

Przy użyciu detektora wielogazowego sprawdzono obecność szkodliwych gazów we wszystkich pomieszczeniach – urządzenie nie wykryło zagrożenia.

 

Zdjęcia i opracowanie mł. kpt. Bakalarski Kacper

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions