W dniu 11 sierpnia o godz. 16.25 na leśnym odcinku drogi powiatowej Starachowice - Lubienia doszło do wypadku drogowego.

Samochód osobowy Honda Civic zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W chwili wypadku w pojeździe znajdował się tylko kierowca, który samodzielnie opuścił pojazd. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Lubienia. Strażacy opatrzyli kierowcy ranę dłoni. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala w Starachowicach.

W pojeździe uczestniczącym w zdarzeniu odłączono zasilanie z akumulatora. W celu wyeliminowania zagrożenia wycieku gazu zakręcono także zawór instalacji LPG.
Rozpędzone auto staranowało hydrant nadziemny, w wyniki czego z uszkodzonej instalacji wodociągowej tryskał słup wody. Informację o uszkodzonej infrastrukturze wodociągowej przekazano do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach. Strażacy doraźnie ograniczyli wypływ wody na miejscu zdarzenia poprzez zakręcenie zasuwy w instalacji.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy: 11 strażaków.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga,
Zdjęcia: asp. sztab. Marcin Driański

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions