W dniach od 23 do 25 lipca 2019 na terenie powiatu starachowickiego odbyła się seria ćwiczeń zmian służbowych JRG Starachowice.

23 lipca zrealizowano ćwiczenia taktyczno-bojowe na terenie obiektu  Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.  Podczas ćwiczeń ratownicy zapoznali się z budową obiektu oraz  możliwościami wystąpienia potencjalnych zagrożeń . W założeniu ćwiczeń przyjęto pożar w jednym z pomieszczeń oddziału chorób zakaźnych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem znajdujących się tam osób, ugaszeniu pożaru poprzez podanie jednego prądu wody z linii W-52 zasilanej z samochodu . Następnie wszystkie pomieszczenia oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego i sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych ognisk pożaru. W ćwiczeniach udział brało 4 zastępy JRG Starachowice w sumie 13 osób.

24 lipca  na terenie Galerii Galardia w Starachowicach odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe.  Podczas ćwiczeń ratownicy zapoznali się z budową obiektu, instalacjami przeciwpożarowymi oraz zagrożeniami jakie mogą spotkać ratownicy podczas działań.  W założeniu ćwiczeń przyjęto pożar w jednym z pomieszczeń technicznych w wyniku którego poszkodowana została jedna osoba . Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odnalezieniu i ewakuowaniu osoby poszkodowanej oraz ugaszeniu pożaru poprzez podanie jednego prądu wody z linii szybkiego natarcia. Następnie wszystkie pomieszczenia oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego i sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych ognisk pożaru.  W ćwiczeniach udział brało 5 zastępów JRG Starachowice w sumie 14 osób.

25 lipca zrealizowano ćwiczenia taktyczno-bojowe na terenie zakładu Cersanit II S.A.  w Starachowicach.  Podczas ćwiczeń ratownicy zapoznali się z budową obiektu oraz  możliwościami wystąpienia potencjalnych zagrożeń . W założeniu ćwiczeń przyjęto pożar kotłowni i zbiornika trocin służących jako materiał opałowy . Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru poprzez podanie dwóch prądów wody,  jednego z linii W-52 zasilanej z samochodu, drugiego z działka kosza drabiny mechanicznej. Następnie pomieszczenie oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego i sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych ognisk pożaru. W ćwiczeniach udział brało 5 zastępów JRG Starachowice w sumie 14 osób.

Opracowanie: asp. Bartosz Wojteczek
Zdjęcia: st. kpt. Mariusz Nowak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions