W dniu 29 czerwca 2019 r. na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Brody doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby podróżujące osobowym Audi A4. Dwóch mężczyzn ewakuowali z samochodu świadkowie zdarzenia - trzecia osoba została zakleszczona w zdeformowanym pojeździe.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wykonaniu dostępu do kierowcy za pomocą narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanego kierowcę ewakuowano z pojazdu i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Wszystkie osoby podróżujące Audi A4 zostay przewiezione do szpitali.

Drugim pojazdem uczestniczącym w zdarzeniu podróżowały 42 osoby - w tym 34 dzieci w wieku około 15 lat. Na szczęście nikt z podróżujących autobusem nie ucierpiał w zderzeniu - przewoźnik zapewnił uczestnikom kolonii transport zastępczy.
W działaniach brały udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Brody - łącznie 13 strażaków.

Opracowanie: asp. Michał Głowacki
Zdjęcia: mł. asp Michał Bąk 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions