18 czerwca 2019r. o godzinie 7.11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Starachowicach  wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Marszałka Piłsudskiego. Po dojeździe zastępów Państwowej Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia, stwierdzono rozwinięty pożar konstrukcji dachu oraz poddasza trzykondygnacyjnego budynku. Spadające elementy drewnianego stropu powodowały rozprzestrzenianie się pożaru na część mieszkalną budynku.

Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych polegały na podaniu prądów wody przez roty wprowadzone do wnętrza budynku a także z drabiny mechanicznej na palącą się konstrukcję dachu. Jednocześnie prowadzono działania mające na celu ewakuację mienia z części usługowej obiektu. Z pomieszczenia na I piętrze strażacy wynieśli butlę propan – butan.

Dalsze działania ratowników polegały na pracach rozbiórkowych konstrukcji dachu w celu uzyskaniu dostępu do ukrytych źródeł ognia. Po ugaszeniu pożaru budynek został skontrolowany przy użyciu kamery termowizyjnej celem stwierdzenia występowania zarzewi ognia oraz podwyższonej temperatury elementów konstrukcji. Za pomocą plandek zabezpieczono budynek przed wpływem warunków atmosferycznych. Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu budynku z użytkowania. Na czas prowadzonych działań część ulicy Marszałka Piłsudskiego została wyłączona z ruchu. Policja i Straż Miejska wyznaczyła objazdy.

W akcji trwającej ponad 10 godzin udział brało 21 zastępów oraz 62 strażaków z PSP i OSP.

Opracowanie: asp. Daniel Lipczyński
Zdjęcia: st kpt. Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions