W dniu 11 czerwca 2019 r. na terenie powiatu starachowickiego doszło do trzech poważnych wypadków drogowych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 9.20 w Mircu, gdzie doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych: Skody oraz Audi. Pierwszą jednostką na miejscu zdarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna z Mirca, tuż po niej dojechały zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach. Świadkiem wypadku był lekarz miejscowego zakładu opieki zdrowotnej, który razem ze strażakami podjął działania ratownicze. Pięciu poszkodowanym, wśród których byli m.in. obywatele Estonii założono kołnierze ratownicze oraz podano tlen. Cztery ranne w wypadku osoby trafiły do szpitala w Starachowicach.
Dalsze działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania w pojazdach oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię. W trakcie zdarzenia ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się jednym pasem ruchu w sposób wahadłowy.

Do drugiego w tym samym dniu zdarzenia doszło tuż po godzinie 12.00 na drodze krajowej K42 w miejscowości Parszów (gm. Wąchock). W karambolu uczestniczyły 4 samochody osobowe poruszające się jednym pasem ruchu w kierunku Skarżyska - Kamiennej. Wśród sześciu uczestników zdarzenia - jedna osoba 29 - letnia kobieta wymagała pomocy Zespołu Ratownictwa Medycznego i została przetransportowana do szpitala w Skarżysku - Kamiennej. Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo i był kierowany przez policję.

Kolejne zdarzenia drogowe miało miejsce tuż po godz. 19.00 przy ul. Majówka w Starachowicach. Na drodze powiatowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem, którego przewieziono do szpitala w Starachowicach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. 

Opracowanie: asp. Daniel Lipczyński
Zdjęcia: st. kpt. Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions