W dniu 6 czerwca o godz. 8:50 doszło do pożaru samochodu ciężarowego przy stacji paliw w miejscowości Brody. Kierowca pojazdu we wstępnej fazie rozwoju pożaru próbował ugasić ogień za pomocą gaśnicy. Próby opanowania zagrożenia nie przyniosły rezultatu - mężczyzna w trakcie działań doznał oparzenia dłoni.

Już po kilku minutach od momentu zgłoszenia pożaru na miejscu zdarzenia był zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach oraz siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Starachowicach. Pożarem objęta była komora silnika oraz kabina kierowcy. Ogień rozprzestrzenił się na drewno zgromadzone w naczepie. Strażacy za pomocą piany gaśniczej ugasili pożar.

Płonący pojazd na szczęście nie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie dystrybutorów – urządzenia technologiczne stacji paliw nie zostały uszkodzone przez ogień. Szybka interwencja zastępów pozwoliła sprawnie ugasić pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na ładunek i naczepę. Po ugaszeniu pożaru pojazd został szczegółowo skontrolowany przy pomocy kamery termowizyjnej.

Poszkodowanemu kierowcy pojazdu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez nałożenie opatrunków osłonowych na oparzenia. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu go do szpitala.
W akcji gaśniczej wzięło udział 4 zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Krynki – łącznie 15 strażaków.

 

Opracowanie: asp. Daniel Pożoga
Zdjęcia: st kpt. Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions