W dniach od 19 do 21 marca strażacy z JRG w Starachowicach wzięli udział w ćwiczeniach na obiektach firm znajdujących się na terenie obszaru chronionego.
W pierwszym dniu zrealizowano ćwiczenia taktyczno-bojowe na terenie zakładu Odlewnie Polskie S.A. znajdującym się przy ul. Inżyniera Władysława Rogowskiego 22 w Starachowicach. W założeniu przyjęto pożar izolacji pomieszczenia, w którym znajduje się krata wstrząsowa. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej kierownik zmiany wyprowadził na zewnątrz zakładu wszystkich pracowników. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz podaniu jednego prądu wody z linii W-52 na palącą się izolację. Druga rota zabezpieczona w sprzęt ochrony dróg oddechowych ewakuowała poszkodowanego, który znajdował się w obiekcie za pomocą noszy płachtowych. Dalsze działania polegały na schładzaniu palącego się pomieszczenia oraz kontrolowaniu kamerą termowizyjną celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. W ćwiczeniach udział wzięło 5 zastępów z JRG Starachowice, łącznie 15 strażaków.


20 marca 2019r ćwiczenia odbyły się na terenie Hotelu Europa znajdującego się przy ul. Radomskiej 76 w Starachowicach. W założeniu przyjęto pożar w pomieszczeniu kuchennym. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej kierownik recepcji przeprowadził ewakuacje całego obiektu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, zakręceniu głównego zaworu gazu oraz podaniu jednego prądu wody z linii szybkiego natarcia do palącego się pomieszczenia. Całe pomieszczenie dokładnie przeszukano, nie znajdując nikogo wewnątrz. Dalsze działania polegały na przelaniu wodą nadpalonych elementów pomieszczenia oraz kontrolowaniu kamerą termowizyjną celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. W ćwiczeniach udział wzięło 4 zastępy z JRG Starachowice, łącznie 13 strażaków.


Ostatni dzień ćwiczeń to służba III zmiany, która miała okazję odbyć ćwiczenia w firmie FLOORPOL zajmującej się produkcją wyrobów z drewna iglastego. W ćwiczeniach wzięły udział dwa zastępy z JRG Starachowice oraz OSP Brody łącznie 11 ratowników. W praktycznej części ćwiczeń jako założenie przyjęto pożar silosu z trocinami, działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zassaniu wody ze zbiornika przeciw pożarowego znajdującego się na terenie zakładu, podaniu prądu wody z kosza drabiny mechanicznej na palący się silos. W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia wszyscy pracownicy przebywali na zewnątrz, żaden z nich nie został poszkodowany wskutek zdarzenia.

Opracowanie: asp. Daniel Orczyk

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Starachowice.

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 45

Odwiedzin od 05.02.2019 6547

Kubik-Rubik Joomla! Extensions