Kilkanaście minut po godzinie 9 w dniu 15 lutego 2019 roku do starachowickiej straży pożarnej dotarła informacja o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Dolnej w Starachowicach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano natychmiast zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach. Osoba zgłaszająca zdarzenie informowała, że w obiekcie może znajdować się człowiek. Strażacy po wejściu do ogarniętego ogniem pomieszczenia znaleźli kobietę i ewakuowali ją na zewnątrz budynku. Niestety 71 - latki nie udało się uratować - kobieta zmarła.

W momencie powstania pożaru w budynku znajdowali się także córka i zięć zmarłej, którzy powiadomili straż pożarną i ewakuowali się z obiektu przed przybyciem pierwszy zastępów. Oboje zostali przebadani przez przybyły zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził konieczności hospitalizacji.
Strażacy po ugaszeniu pożaru oddymili obiekt. Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele prokuratury oraz grupa dochodzeniowa policji z biegłym w zakresie ustalania przyczyn pożarów. W działaniach udział wzięło 5 zastępów - 15 strażaków. Akcją dowodził Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach - st. kpt. Sławomir Zięba.

Opracowanie i zdjęcie: mł. bryg. Marcin Nyga

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 76

Odwiedzin od 05.02.2019 3581

Kubik-Rubik Joomla! Extensions