12 lutego 2019 roku miał miejsce pożar budynku gospodarczego przy ul. Rotmistrza Pileckiego w Starachowicach.
Zgłoszenie o pożarze dotarło do stanowiska kierowania o godzinie 21:49. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach.

Po dotarciu jednostek okazało się, że pożarem objęta jest drewniana konstrukcja budynku gospodarczego. Z informacji uzyskanych od mieszkańców posesji wynikało, że w płonącym budynku mogą znajdować się ludzie. Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych z jednoczesnym przeszukaniem obiektu pod kątem osób poszkodowanych. W trakcie prowadzonych działań nie stwierdzono obecności osób w budynku. Wyniesiono natomiast dwie butle propan - butan, które nie były bezpośrednio narażone na oddziaływanie płomieni. Kontrola za pomocą kamery termowizyjnej nie wykazała podwyższonej temperatury butli.
Obiekt po ugaszeniu oddymiono i skontrolowano pod kątem ukrytych zarzewi ognia.

Pożar zniszczył część konstrukcji ścian i dachu - strażacy dokonali częściowej rozbiórki elementów, które groziły zawaleniem. W trwającej 3 godziny akcji gaśniczej uczestniczyły 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Starachowicach - 12 strażaków.

Opracowanie: mł. asp. Daniel Pożoga
Zdjęcia: kpt. Piotr Mergalski

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 76

Odwiedzin od 05.02.2019 3581

Kubik-Rubik Joomla! Extensions