10 lutego 2019 roku w Kuczowie miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego.
Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do starachowickiej straży pożarnej o 3:16 w nocy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz ochotnicze straże pożarne z Krynek i Brodów.

Po dotarciu pierwszych zastępów okazało się, że płonie drewniana konstrukcja dachu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i prowadzili działania gaśnicze, które pozwoliły opanować i ugasić pożar. Pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli zasilanie energii elektrycznej obiektu. Kolejne czynności polegały na oddymieniu pomieszczeń budynku za pomocą wentylatora osiowego oraz przeprowadzeniu częściowej rozbiórki przepalonych elementów konstrukcji dachu. Budynek szczegółowo skontrolowano za pomocą kamery termowizyjnej pod kątem ukrytych zarzewi ognia.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano również zespół ratownictwa medycznego. Lekarz przebadał 68 - letniego użytkownika obiektu i stwierdził, że nie wymaga on hospitalizacji.
Użytkownik budynku poinformował kierującego działaniem ratowniczym, że najbliższe godziny spędzi u sąsiadów. O zaistniałym zdarzeniu powiadomiono władze gminy Brody.
W akcji trwającej 3,5 godziny uczestniczyło 6 zastępów - 23 strażaków.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: kpt. Piotr Mergalski

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 76

Odwiedzin od 05.02.2019 3581

Kubik-Rubik Joomla! Extensions