20 grudnia 2018 o godz. 20.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Marszałka Piłsudskiego w Starachowicach.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów okazało się, że płoną sadze w kominie. W wyniku szczegółowego rozpoznania ustalono, że zapaliły się także elementy konstrukcji ściany i podłogi przylegające do filara kominowego.

Strażacy ewakuowali dziewięcioro mieszkańców budynku a następnie przeprowadzili częściową rozbiórkę podłogi i ścian celem dotarcia do objętych pożarem elementów konstrukcji obiektu.
Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przebadał wszystkich lokatorów i zadecydował, że nie wymagają hospitalizacji. 
Po ugaszeniu ognia i oddymieniu obiektu skontrolowano pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Ściany i stropy sprawdzono także za pomocą kamery termowizyjnej.
Na miejsce zdarzenia przybył również ekspert budowlany, który dokonał oceny stanu konstrukcji budynku.

Po zakończeniu działań obiekt przekazano jego użytkownikom. W działaniach trwających 3 godziny wzięły udział 4 zastępy - 13 strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

Opracowanie i zdjęcia: asp. Adrian Cieślik

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 45

Odwiedzin od 05.02.2019 6547

Kubik-Rubik Joomla! Extensions