4 i 5 grudnia 2018 roku w powiecie starachowickim doszło do trzech groźnych wypadków samochodowych, w których rannych zostało łącznie 8 osób.

4 grudnia ok. 11:40 doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 744 pomiędzy Starachowicami a Tychowem Starym. W wyniku zderzenia Opla Astra z Fordem Mondeo rannych zostało 6 osób, które zostały przewiezione do szpitala. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Działania straży pożarnej dotyczyły zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia zasilania elektrycznego w pojazdach i likwidacji wycieku płynów eksploatacyjnych ze zniszczonych pojazdów.

Do drugiego w tym dniu zdarzenia doszło w miejscowości Adamów ok. godz. 18.00 - samochód osobowy marki Toyota Yaris uderzył w przydrożne drzewo, w wyniku czego auto zostało rozerwane na dwie części. W pojeździe znajdował się tylko kierowca, który po wypadku samodzielnie wydostał się z kabiny. Przybyły na miejsce lekarz Zespołu Ratownictwa podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego mężczyzny do szpitala w Starachowicach. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i usunęli plamę, jaka powstała po wycieku oleju z rozbitego silnika.

Kolejny wypadek miał miejsce rano 5 grudnia przy ul. Iłżeckiej w Starachowicach. Około godz. 5 rano doszło do zderzenia dostawczego VW Transportera z samochodem osobowym VW Passat. Z uwagi na zablokowane drzwi VW Passata strażacy wykonali dostęp do kierowcy, który nie mógł wydostać się ze zniszczonego pojazdu. Poszkodowany kierowca VW Passata po ewakuacji z pojazdu został zabrany do szpitala. Natomiast kierowca drugiego z samochodów - obywatel Ukrainy odmówił transportu do powiatowego zakładu opieki zdrowotnej. Droga powiatowa do czasu zakończenia działań była zablokowana w obydwu kierunkach.

Niskie temperatury i opady deszczu w ostatnich dniach sprawiają, że na drogach jest bardzo ślisko. Należy zatem pamiętać, aby zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność.

Opracowanie: mł. asp. Daniel Lipczyński
Zdjęcia: KP PSP Starachowice

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 22

Odwiedzin od 05.02.2019 3857

Kubik-Rubik Joomla! Extensions