3 listopada około godziny 21:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na ulicy Podłaziska w miejscowości Lipie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Opel Vectra zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W zniszczonym pojeździe znajdował się kierowca a dwie osoby, które samodzielnie opuściły samochód były pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. 

Działania zastępów polegały na użyciu sprzętu hydraulicznego w celu wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe.
U ewakuowanego z pojazdu mężczyzny z uwagi na brak czynności życiowych zastosowano resuscytację krążeniowo - oddechową. Niestety intensywne działania zespołu ratownictwa medycznego okazały się bezskuteczne - lekarz pogotowia stwierdził zgon.

W trakcie prowadzonych działań policjanci poinformowali, że pojazdem podróżowało 5 osób, w skutek czego przystąpiono do przeszukania terenu leśnego przylegającego do miejsca zdarzenia. Poszukiwania pozostałych osób nie przyniosły rezultatu. W toku dalszych czynności operacyjnych policji okazało się, że w pojeździe w chwili zderzenia znajdowało się łącznie osiem osób, z których pięcioro samodzielnie dotarło do szpitalnego oddziału ratunkowego.

W działaniach udział wzięły 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach oraz OSP Lubienia - łącznie 13 strażaków.

Opracowanie: mł. asp. Bartosz Wojteczek
Zdjęcia: kpt. Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 45

Odwiedzin od 05.02.2019 6547

Kubik-Rubik Joomla! Extensions