8 października 2018 r. doszło do tragicznego w skutkach pożaru na terenie gminy Brody. Tuż po godzinie 19 oficer dyżurny starachowickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszkalnym przy ul. Warszawskiej w Młynku.
Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynikało, że wewnątrz może znajdować się mieszkanka domu. Strażacy po dojeździe na miejsce natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie zadymionych pomieszczeń. W trakcie rozpoznania okazało się, że płoną elementy wyposażenia wnętrza w pomieszczeniu kuchennym. W sąsiednim pokoju strażacy odnaleźli nieprzytomną 83-letnią kobietę, którą natychmiast ewakuowano i przekazano ekipie pogotowia ratunkowego. U poszkodowanej nie stwierdzono czynności życiowych skutkiem czego podjęto resuscytacje krążeniowo - oddechową. Niestety zabiegi zespołu ratownictwa medycznego nie przyniosły rezultatu - obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon kobiety.

Strażacy ugasili pożar a następnie oddymili budynek. Po przeprowadzeniu w pomieszczeniach dokładnej analizy powietrza pod kątem zawartości tlenku węgla budynek przekazano ekipie dochodzeniowo - śledczej policji i prokuratury.

 

Sporządził: mł. asp. Daniel Lipczyński
Zdjęcia: kpt. Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 4

Odwiedzin od 05.02.2019 3666

Kubik-Rubik Joomla! Extensions