26 kwietnia 2018 r. około godziny 12:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania w Starachowicach przyjął zgłoszenie o wycieku paliwa na drodze powiatowej w Starachowicach przy ul. Szkolnej.
Po przybyciu na miejsce zderzenia zastępów Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Starachowicach stwierdzono wypadek drogowy z udziałem dwóch pojazdów: Toyoty Verso i Audi A2. Trzy osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Będące na miejscu zdarzenia dwa zespoły Ratownictwa Medycznego przebadały wszystkich uczestników zdarzenia. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz usunięciu powstałej na jezdni plamy płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu Compakt. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały usunięte z drogi na pobliski parking.
W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej był zablokowany a będący na miejscu patrol policji organizował objazdy. W działaniach brały udział 3 zastępy - łącznie 9 ratowników.Opracowanie: mł. asp. Michał Bąk
Zdjęcia: Jarosław Sobczak

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka