8 marca około godz. 14.20 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu w okolicach ulicy Staropolskiej - na terenie zamarzniętego leśnego rozlewiska. W trakcie spaceru mieszkanki Starachowic ze swoim czworonożnym pupilem pod biegającym po rozlewisku psem załamał się lód. 
Z pomocą psu pospieszyła jego właścicielka, która w konsekwencji również znalazła się w rozlewisku. Na szczęście woda w tym miejscu sięgała tylko do kolan. Strażacy z uwagi na brak możliwości dojazdu do miejsca zdarzenia ostatni półkilometrowy odcinek pokonali pieszo. Wyziębioną kobietę i psa natychmiast ewakuowano na brzeg. Strażacy zaopiekowali się uczestnikami niefortunnego spaceru oraz udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce działań zespół ratownictwa medycznego przebadał poszkodowaną i stwierdził, że nie wymaga hospitalizacji.

W działaniach udział wzięły 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach - łącznie 8 strażaków.

Tym razem akcja miała szczęśliwy finał, jednak zwracamy państwa uwagę na bezpieczeństwo korzystania z zamarzniętych akwenów. Wraz z nadejściem ocieplenia tafla lodu na zbiornikach i rozlewiskach będzie coraz cieńsza. Łowienie ryb w przerębli na środku zbiornika wodnego bądź zabawy na lodzie mogą doprowadzić do tragedii. Bądźmy szczególnie ostrożni i rozważni przy wejściu na lód.

Opracowanie: asp. Daniel Orczyk
Zdjęcia: kpt. Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka