Starachowiccy strażacy przekazali i zamontowali mieszkańcom budynku przy ulicy 8 Maja w Starachowicach czujnik czadu. Kilka dni wcześniej ratownicy interweniowali pod wskazanym adresem przy zdarzeniu związanym z instalacją gazową.

Czujniki montowane przez starachowickich strażaków zostały zakupione przez Urząd Miejski w Starachowicach w ramach projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce IV” współfinansowanego ze środków rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności podczas sezonu grzewczego. W mieszkaniach, w których ogrzewamy węglem, gazem i drewnem może pojawić się tlenek węgla potocznie zwany czadem, bądź cichym zabójcą. Przypominamy, że to bezbarwny, bezwonny gaz, którego człowiek nie jest w stanie wyczuć. Dlatego zachęcamy do dbanie o własne bezpieczeństwo poprzez wykonywanie systematycznych przeglądów instalacji, dbanie o właściwą wentylację mieszkań oraz zakup i montaż czujek tlenku węgla, która zaalarmuje domowników o niebezpieczeństwie.

Więcej informacji o akcji „czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” znajdziemy pod adresem:

https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2020--2021

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 2

Odwiedzin od 05.02.2019 46326

Kubik-Rubik Joomla! Extensions