W dniu 12 września na terenie miasta Rzeszów odbył się wyścig kolarski Orlen Lang Race. W całym wyścigu wzięło udział 160 zawodników. Zawodnicy ścigali się na dystansie 81 km. W ramach wyścigu były rozgrywane Mistrzostwa Polski strażaków w których brał udział sekc. Tomasz Wilczak funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, który ukończył wyścig z czasem 2:03:42. Jechał wyścig ze średnią prędkością wynoszącą 39,29 km/h i z tym oto wynikiem uplasował się na 8 miejscu, zaś w klasyfikacji do lat 30 zajął 2 miejsce. Gratulujemy.

Dbanie o kulturę fizyczna w szeregach Państwowej Straży Pożarnej jest nieodzownym elementem służby. Kolarstwo szosowe to ciężka dyscyplina w którym liczy się wydolność, siła i wytrzymałość, są to cechy ważne przy wykonywaniu zawodu strażaka.

Tekst: asp. Adrian Cieślik

Zdjęcia:  Zbiór Prywatny Strażaka