Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach informuje, że w celu zrealizowania potrzeb szkoleniowych członków Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu starachowickiego organizuje szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP.

Szkolenie odbędzie się w dniach od 26 września 2020 do 8 listopada 2020 roku (soboty i niedziele). Zajęcia będą prowadzone w formie cyklu wykładów i ćwiczeń w siedzibie KP PSP Starachowice przy Al. Armii  Krajowej 29 (za wyjątkiem testu w komorze dymowej). Egzamin teoretyczny i praktyczny kursu planowany jest na dzień 8 listopada 2019 roku.

W załączeniu przesyłamy „Karty zgłoszenia”, które należy wypełnić i dostarczyć wraz z zaświadczeniami lekarskimi do KP PSP w Starachowicach w terminie do 14 września 2020 roku.

Przypominamy, że zgodnie z zasadami warunkiem ukończenia szkolenia podstawowego jest pozytywne zaliczenie testu w komorze dymowej. Zajęcia obejmujące komorę dymową planowane są wstępnie na poniedziałek 3 października 2020 r. (ostateczny termin jest uzależniony od decyzji KW PSP Kielce).Tutejsza Komenda nie organizuje dojazdu na zajęcia w komorze dymowej, które zostaną zrealizowane w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach przy ul. Sandomierskiej 81.

 

Kurs podstawowy jest jednym z bazowych wymogów uczestnictwa w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Warunki przyjęcia na szkolenie:

  • ukończone 18 lat i nie przekroczone 65 lat życia,
  • zaświadczenie lekarskie stwierdzające możliwość udziału w działaniach ratowniczych zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 30 listopada 2009 r. w sprawie przeprowadzania okresowych bezpłatnych badań lekarskich członka ochotniczej straży pożarnej biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • skierowanie na szkolenie od zarządu OSP potwierdzone przez właściwy organ gminy (wypełniona karta zgłoszenia),

 

Delegowani na szkolenie powinni zgłosić się w dniu 26 września 2020 r. (sobota) o godz. 8.00 w KP PSP w Starachowicach Aleja Armii Krajowej 29 zabierając ze sobą:

  • materiały piśmiennicze (długopis, zeszyt),
  • dokumenty potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub legitymacja szkolna),
  • komplet umundurowania do zajęć praktycznych - na zajęciach teoretycznych obowiązuje umundurowanie koszarowe.
    Warunkiem dopuszczenia do zajęć praktycznych jest umundurowanie spełniające wymogi bhp dla strażaków ratowników (ubranie specjalne, obuwie specjalne, hełm, rękawice, kominiarka). Do ćwiczeń wydolnościowych na bieżni należy posiadać obuwie sportowe (trampki, adidasy).

 

Informacji na temat szkolenia udziela st. kpt. Konrad Dąbrowski., 500-179-402, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wzór zgłoszenia do pobrania tutaj.

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 10

Odwiedzin od 05.02.2019 40027

Kubik-Rubik Joomla! Extensions