W dniu 22 listopada 2019 r. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach odwiedzili uczniowie z trzech placówek oświatowych reprezentujących gminę Pawłów: Szkoły Podstawowej z Szerzaw, Jadownik oraz Śniadki.
Celem wizyty było zapoznanie ze specyfiką zawodu strażaka Państwowej Straży Pożarnej.
Młodzi ludzie niejednokrotnie marzą o tym, by zostać strażakiem. Jak zatem wygląda służba w poszczególnych komórkach organizacyjnych komendy ? Jakie wymagania należy spełnić, by zostać funkcjonariuszem ? Z jakimi zadaniami muszą mierzyć się strażacy ? Na te i inne pytania odpowiadali funkcjonariusze starachowickiej straży pożarnej.
Mamy nadzieję, że spotkanie pomoże młodym ludziom ugruntować decyzję o wyborze ścieżki życiowej i ewentualnym związaniu swoich losów z ochroną przeciwpożarową.

Wizytą była też okazją do przeprowadzenia pogadanki i zajęć w ramach kampanii: "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" . Trwa sezon grzewczy, co szczególnie widać w rosnącej ilości pożarów sadzy w przewodach kominowych budynków jednorodzinnych. Od odpowiedniej postawy młodych ludzi zależy, jak będzie wyglądać przyszłość tych obszarów bezpieczeństwa pożarowego. Dlatego warto wykorzystywać spotkania z młodzieżą do upowszechniania wiedzy w zakresie zagrożeń pochodzących od tlenku węgla.

Opracowanie: mł. bryg Marcin Nyga
Zdjęcia: asp. Michał Bąk

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions