5 listopada b.r. z wychowankami Szkoły Podstawowej w Jagodnem (powiat starachowicki) przeprowadzono pogadankę w ramach kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa".

Strażacy ze starachowickiej komendy rozmawiali z uczniami o tym, jak należy postępować w sytuacji wystąpienia pożaru lub innego miejscowego zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak nieodzownym elementem wyposażenia domu/mieszkania jest czujka tlenku węgla. Na szczęście poczucie świadomości w zakresie zagrożeń związanych z występowaniem czadu jest coraz powszechniejsze - znaczna część młodzieży uczestniczącej w pogadance potwierdziła posiadanie czujnika tlenku węgla w swoim rodzinnym domu.
Warto podkreślić, że w poprzednich latach gmina Mirzec w ramach funduszu sołeckiego wyposażyła wielu mieszkańców w nowoczesne czujniki czadu. Takie zagospodarowanie pieniędzy mieszkańców było doskonałą inwestycją, podnoszącą poziom bezpieczeństwa pożarowego lokalnej społeczności.

Spotkanie w Jagodnem przygotowano we współpracy ze stowarzyszeniem "Passa", które realizuje autorski projekt pod nazwą "Akademia Bezpieczeństwa III".

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa Jagodne

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions