W dniu 17 października b.r. Starachowickie Centrum Kultury kolejny już raz gościło uczniów klas pierwszych. Około trzystu dzieci wraz z opiekunami było widzami i jednocześnie uczestnikami widowiska zrealizowanego w ramach kampanii "Pierwszaki 2019 - Zdrowo i bezpiecznie do szkoły".

W spotkaniu z tegorocznymi "pierwszakami" wzięli również udział strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach. W trakcie pogadanki poruszono kwestie bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się zarówno w szkole, jak i w domu. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo korzystania z urządzeń elektrycznych, którymi dzieci w wieku szkolnym zaczynają się już posługiwać. Rozmawiano o najistotniejszych aspektach zachowania się na wypadek pożaru. "Bezpieczne pierwszaki" dostały również pracę domową: mają sprawdzić, czy ich mieszkanie/dom jest chronione przez czujnik tlenku węgla.

Tego typu akcje edukacyjne prowadzone przez podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne są odpowiedzią na potrzebę edukacji najmłodszych w zakresie kształtowania bezpiecznych nawyków oraz sposobów postępowania w groźnych sytuacjach.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Sławomir Sijer, Echo Dnia

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions