9 października 2019 r. zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Starachowicach gościł w Przedszkolu Miejskim nr 10 w przy ul. Prądzyńskiego.

Strażacy nadzorowali przebieg sprawdzenia warunków i organizacji ewakuacji oraz przybliżyli dzieciom i nauczycielom najważniejsze zasady postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Tematyka pogadanki obejmowała również zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z dużą dozą ciekawości zapoznały się z zawartością zestawu medycznego stosowanego przez strażaków.

W trakcie codziennej służby strażacy często spotykają się z sytuacjami, w których dzieci są świadkami zagrożenia i dzwonią na numery alarmowe. W wielu przypadkach świetnie sobie radzą w trakcie rozmowy z oficerem dyżurnym. Dlatego warto od najmłodszych lat wpajać im znajomość numerów alarmowych i metod postępowania w przypadku wystąpienia pożaru lub innego zagrożenia. Ważnym elementem edukacji ratowniczej jest także pierwsza pomoc do momentu przyjazdu ekipy medycznej.

 Spotkania w starachowickich przedszkolach są częścią cyklu realizowanego w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: asp. Daniel Lipczyński

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions