4 maja w Mircu świętowano gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do przekazania nowego samochodu pożarniczego, który został przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Mircu. Pojazd za kwotę 840 tysięcy złotych zakupiono z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Urzędu Gminy w Mircu. Nowy samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4600 litrów oraz autopompę o wydajności 2000 litrów/min.

Uroczystość rozpoczęto Eucharystią koncelebrowaną m.in. przez kapelana starachowickich strażaków - Ks. Henryk Wólczyńskiego. Po Mszy Św. pododdziały pod dowództwem druha Pawła Staszałka przedefilowały z kościoła na plac przy Zespole Szkół w Mircu. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przekazanie samochodów pożarniczych. Dotychczas eksploatowany w OSP Mirzec średni samochód pożarniczy na podwoziu Star 12.180 trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach, zaś lekki samochód gaśniczy Ford Transit użytkowany wcześniej przez strażaków w Osinach przekazano druhom z OSP Jagodne.

Akt przekazania nowego pojazdu pożarniczego mirzeckim druhom wręczyli: Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Andrzej Bętkowski, Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec oraz wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. W trakcie przemówień Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach - st. bryg. Wiesław Ungier odczytał list Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach - nadbryg. Adama Czajki.

Ochotnicza Straż Pożarna Mirzec jest wiodącą jednostką w gminie Mirzec.  Pozyskanie nowoczesnego samochodu pożarniczego przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Monika Kaczorowska - Urząd Gminy Mirzec

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 35641

Kubik-Rubik Joomla! Extensions