28 kwietnia starachowiccy strażacy gościli w kinie Helios. Przed jednym z seansów filmowych przeprowadzono pogadankę w ramach kampanii "Stop pożarom traw". Młodym widzom i ich rodzicom w trakcie spotkania przybliżono zagrożenia i aspekty związane ze szkodliwością procederu wypalania traw i pozostałości roślinnych.

Przeprowadzono również pokaz sprzętu ratowniczego - najmłodsi mieli możliwość zobaczenia strażaka w pełnym rynsztunku - nie tylko kojarzonym z pożarów ale również stosowanym przez ratowników przy miejscowych zagrożeniach związanych z ratownictwem wodnym. W przystępny sposób dzieciom ukazano przekrój działań, jaki na co dzień realizują jednostki ratowniczo - gaśnicze.
Strażacy przeprowadzili również quiz, którego celem było sprawdzenie wiedzy dzieci w zakresie znajomości numerów alarmowych oraz sposobów postępowania na wypadek powstania pożaru. Uczestnikom konkursu wręczono prezenty - niespodzianki.

Pogadanka zrealizowana we współpracy z kinem Helios wpisuje się w ramy kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Marcel Nyga

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 37

Odwiedzin od 05.02.2019 8555

Kubik-Rubik Joomla! Extensions