W dniu 20 marca 2019 r. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach odwiedzili uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 i 3 w Starachowicach. Celem wizyty było zapoznanie ze specyfiką służby w Państwowej Straży Pożarnej. Wydarzenie zorganizowano w ramach ogólnopolskiego projektu p.n. "Dzień Przedsiębiorczości".

Młodzi ludzie niejednokrotnie marzą o tym, by zostać strażakiem. Jak wygląda służba w poszczególnych komórkach organizacyjnych komendy ? Jakie wymagania należy spełnić, by zostać funkcjonariuszem ? Z jakimi zadaniami muszą mierzyć się strażacy ?
Funkcjonariusze poszczególnych wydziałów starachowickiej komendy poprzez opis elementów codziennej służby starali się ukazać młodzieży specyfikę tego wymagającego zawodu. Mamy nadzieję, że takie spotkania pomogą młodym ludziom ugruntować decyzję o wyborze ścieżki życiowej i ewentualnym związaniu swoich losów z ochroną przeciwpożarową.

Wizytą była też okazją do przeprowadzenia pogadanki i zajęć w ramach kampanii: "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" oraz "STOP pożarom traw". Wciąż trwa sezon grzewczy, co szczególnie widać w dużej ilości pożarów sadzy w przewodach kominowych budynków jednorodzinnych. Jednocześnie seria słonecznych dni na początku marca pokazała, że problem wypalania traw i pozostałości roślinnych może w tym roku przysporzyć strażakom wiele pracy.
Od odpowiedniej postawy młodych ludzi zależy, jak będzie wyglądać przyszłość tych obszarów bezpieczeństwa pożarowego. Dlatego warto wykorzystywać spotkania z młodzieżą do kształtowania ich świadomości w zakresie właściwej eksploatacji instalacji kominowych oraz szkodliwości procederu wypalania traw.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcie: KP PSP Starachowice

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 45

Odwiedzin od 05.02.2019 6547

Kubik-Rubik Joomla! Extensions