8 lutego 2019 r. na drodze krajowej nr 42 w sąsiedztwie miejscowości Krynki doszło do wypadku z udziałem samochodów osobowych Opel Insignia i Renault Megane. Dwoje osób podróżujących oplem po zderzeniu wyszło z pojazdu o własnych siłach, natomiast kobieta kierująca samochodem Renault została zakleszczona w zdeformowanym pojeździe.

Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu za pomocą narzędzi hydraulicznych dostępu do poszkodowanej. Czynności te były utrudnione z uwagi na znaczny stopień deformacji pojazdu. W czasie rozcinania karoserii kobietą opiekował się ratownik medyczny. Po wykonaniu dostępu strażacy ewakuowali poszkodowaną z pojazdu. Kobieta została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowana do szpitala. Strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów znajdujących się w pojazdach oraz zneutralizowali plamę oleju z jezdni.

W działaniach brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Krynki - łącznie 11 strażaków.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: asp. sztab. Szymon Pocheć

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 76

Odwiedzin od 05.02.2019 3581

Kubik-Rubik Joomla! Extensions