27 stycznia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach przeprowadzono egzamin dla druhów, którzy uczestniczyli w szkoleniu podstawowym strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych. Ukończenie kursu jest podstawą uczestnictwa w akcjach ratowniczo - gaśniczych. W zimowej edycji szkolenia udział brało 21 strażaków.

Druhowie w okresie od 12 do 27 stycznia zgłębiali tajniki uczestnictwa w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Poza sferą ratowniczą kursanci uczyli się m.in. kierowania ruchem drogowym podczas działań ratowniczych. Zajęcia te prowadzili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Istotnym elementem szkolenia był test w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach. Zaliczenie testu w komorze dymowej wymaga odpowiedniej odpornością psychicznej i wydolności fizycznej – pozwala wyeliminować osoby, które nie sprostają trudom akcji ratowniczo – gaśniczych.

Egzamin końcowy zdali strażacy z następujących jednostek OSP:
- OSP Pawłów, OSP Ambrożów, OSP Brzezie, OSP Radkowice, OSP Nieczulice, OSP Pokrzywnica (gm. Pawłów)
- OSP Mirzec, OSP Osiny, OSP Trębowiec, OSP Tychów Stary (gm. Mirzec)
- OSP Starachowice Os. Michałów (Starachowice)
- OSP Bodzentyn – (Bodzentyn, powiat kielecki)
- OSP Wzdół Rządowy – (Bodzentyn, powiat kielecki)

Wszyscy kursanci potwierdzili posiadanie umiejętności niezbędnych do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych i od dziś mogą brać udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Marcin Nyga

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 76

Odwiedzin od 05.02.2019 3581

Kubik-Rubik Joomla! Extensions