W dniach 21 i 23 stycznia 2019 roku starachowiccy strażacy wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Inspekcji Sanitarnej uczestniczyli w spotkaniach w ramach akcji edukacyjnej dotyczącej zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mirzec.

W pierwszym dniu w Klubie "Senior+" w Mircu, na spotkaniu dedykowanym seniorom z terenu gminy, funkcjonariusze z JRG Starachowice  przedstawili tematykę dotyczącą eksploatacji przewodów kominowych, wentylacyjnych i źródeł ciepła oraz oddziaływania tlenku węgla na organizm ludzki. W trakcie prelekcji omówiono:

- w wyniku czego powstaje tlenek węgla i jakie niesie zagrożenia dla zdrowia i życia,

- jak ważna jest prawidłowa wentylacja w mieszkaniach,

-jak się zabezpieczyć przed zatruciem tlenkiem węgla,

Szczególną uwagę poświęcano czujnikom tlenku węgla, które w większości sytuacji stanowią jedyne źródło ostrzeżenia przed czadem. Działania profilaktyczne zrealizowane przez funkcjonariuszy są częścią ogólnopolskiej kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa".

W drugim dniu w spotkaniu dedykowanym najmłodszym mieszkańcom gminy, które odbyło się w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach, strażacy oprócz zagadnień ogólnopolskiej kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" poruszyli tematykę bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Zwrócono szczególną uwagę na bezpieczny dobór miejsc do zabaw zimowych, odpowiedniego zachowania się podczas niebezpiecznych sytuacji na oblodzonych rzekach i akwenach wodnych oraz zapoznano z zasadami udzielania pomocy w nagłych sytuacjach. 

Na koniec spotkań uczestnikom zostały rozdane ulotki profilaktyczne oraz elementy odblaskowe.

Opracowanie:kpt. Jarosław Sobczak
Zdjęcia: mł. kpt. Sergiusz Ziewiec

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 76

Odwiedzin od 05.02.2019 3581

Kubik-Rubik Joomla! Extensions