Starachowiccy strażacy aktywnie realizują kampanię "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa". Jednym z elementów akcji jest dystrybucja czujników tlenku węgla wśród mieszkańców Starachowic. Czujniki trafiają do miejsc najbardziej narażonych na możliwość wystąpienia tlenku węgla - w szczególności domów ogrzewanych paliwem stałym i lokali mieszkalnych wyposażonych w piecyki gazowe.

W tym sezonie nowoczesne urządzenia zostały przekazane Komendantowi Powiatowemu PSP w Starachowicach - st. bryg. Wiesławowi Ungierowi przez Prezydenta Starachowic - Pana Marka Materka, który sukcesywnie przeznacza środki finansowe w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców miasta.  Zakupione przez samorząd czujniki należą do najbardziej zaawansowanych technicznie tego typu produktów. Wbudowany w czujnik moduł odpowiedzialny za identyfikację czadu posiada 10-letni okres trwałości. Część detektorów znalazła swoje miejsce w budynkach, gdzie strażacy interweniowali w związku z możliwością wystąpienia tlenku węgla. W przypadku osób starszych bądź niepełnosprawnych strażacy osobiście pomagali w prawidłowym montażu czujnika.

Każdy detektor czadu zamontowany w lokalu mieszkalnym zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowników. Pamiętajmy - zabójczy czad jest nierozpoznawalny dla ludzki zmysłów - tylko czujnik tlenku węgla potrafi ostrzec o zagrożeniu.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: sekc. Artur Turek

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 45

Odwiedzin od 05.02.2019 6547

Kubik-Rubik Joomla! Extensions