Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach zrealizowali w szkołach powiatu starachowickiego cykl spotkań poświęconych zagrożeniu tlenkiem węgla.

Na przełomie ostatnich dwóch miesięcy odwiedziliśmy 45 placówek oświatowych: przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, po to by przybliżyć dzieciom i młodzieży specyfikę zagrożeń związanych z czadem. W trakcie kilkudziesięciu spotkań strażacy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej, sekcji kontrolno - rozpoznawczej i wydziału operacyjno - szkoleniowego dotarli do blisko 3 350 młodych osób, które poprzez kreowanie odpowiednich modeli zachowań mają wpływ na bezpieczeństwo w domu i szkole. To właśnie dzieci prowadząc rozmowy z rodzicami są często cennymi "ambasadorami" bezpieczeństwa pożarowego w swoim środowisku.

W trakcie spotkań poruszano zagadnienia eksploatacji: przewodów kominowych, wentylacji i źródeł ciepła oraz oddziaływania tlenku węgla na organizm ludzki. Szczególną uwagę poświęcano czujnikom tlenku węgla, które w większości sytuacji stanowią jedyne źródło ostrzeżenia przed czadem. Działania profilaktyczne zrealizowane przez funkcjonariuszy są częścią ogólnopolskiej kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa".

W trakcie spotkań przekazano do szkół kalendarze wydane nakładem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: KP PSP Starachowice

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 45

Odwiedzin od 05.02.2019 6547

Kubik-Rubik Joomla! Extensions