Wraz z nadejściem sezonu grzewczego na terenie powiatu starachowickiego pojawiły się już zgłoszenia pożarów spowodowanych brakiem przeglądu przewodów kominowych. Strażacy interweniują również przy miejscowych zagrożeniach wywołanych oddziaływaniem tlenku węgla. 18 października strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach gościli w Szkole Podstawowej w Brodach. Podczas spotkania z dziećmi poruszono zagadnienia związane z kampanią "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Szczegółowo omówiono oddziaływanie tlenku węgla na ludzki organizm oraz sposoby przeciwdziałania zagrożeniu, jakie niesie ze sobą czad. 
Dużą uwagę poświęcono zaletom stosowania czujników czadu. Omówiono ich działanie oraz przybliżono konkretne przykłady, w których urządzenia przyczyniły się do uratowania życia i zdrowia mieszkańców powiatu.

W spotkaniu uczestniczyli również Wójt Gminy Brody - Pani Marzena Bernat oraz funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Brodach - asp. sztab. Robert Sowiński. Na zakończenie zaprezentowano sprzęt znajdujący się na wyposażeniu typowego samochodu ratowniczo - gaśniczego.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Marcin Nyga

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 12831

Kubik-Rubik Joomla! Extensions