17 sierpnia strażacy uczestniczyli w kolejnym spotkaniu w ramach wakacyjnej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Tym razem przedstawiciele służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywająca na kąpielisku "Piachy" w Starachowicach. W pogadance poza strażakami wzięli udział funkcjonariusze: policji, straży miejskiej oraz członkowie WOPR. 

Omówiono podstawowe kwestie dotyczące bezpiecznego zachowania się w trakcie wypoczynku nad wodą. Poza edukacyjnym aspektem spotkanie miało również charakter poznawczy - uczestnikom pogadanki zaprezentowano sprzęt ratownictwa wodnego, jakim na co dzień posługują się strażacy. Dzieci miały również okazję nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy - szczególnie osobom nieprzytomnym u których doszło do zatrzymania krążenia i oddechu.
Wśród uczestników spotkania przeprowadzono quiz z zasad postępowania na wypadek występowania różnego rodzaju zagrożeń.

To już kolejne spotkanie poświęcone promocji zasad bezpieczeństwa, jakie powinny towarzyszyć aktywnemu wypoczynkowi nad wodą. Nie zapominajmy o właściwym przygotowaniu i zabezpieczeniu dzieci korzystających z kąpielisk. 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Marcin Nyga

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 3

Odwiedzin od 05.02.2019 3981

Kubik-Rubik Joomla! Extensions