Delegacja Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach wzięła udział w uroczystościach upamiętniających walki partyzantów oraz bohaterstwo i ofiarę żołnierzy Armii Krajowej na ziemi świętokrzyskiej. 
16 czerwca strażacy na czele z Z-cą Komendanta Powiatowego - st. kpt. Sławomirem Ziębą uczestniczyli w zbiórce na polanie Wykus - miejscu stacjonowania zgrupowań partyzanckich dowodzonych przez płk. Jana Piwnika "Ponurego". Przy kapliczce odprawiono polową Mszę Świętą oraz wręczono Honorowe Policyjne Odznaki Zasługi im. Jana Piwnika „Ponurego”.

W niedzielę 17 czerwca w Mszy Św. odprawionej w Klasztorze Cystersów uczestniczyła delegacja pod kierownictwem Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach - st. bryg. Wiesława Ungiera. Po Mszy Św. odbył się przemarsz pod pomnik na wąchockim rynku, gdzie wręczone zostały m.in. medale „Pro Patria” za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Przeprowadzono także apel poległych. Na zakończenie uroczystości strażacy złożyli wiązankę pod pomnikiem płk. Jana Piwnika „Ponurego”.

 

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Anna Ciesielska, Starostwo Powiatowe w Starachowicach

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka

Odwiedzin dziś 45

Odwiedzin od 05.02.2019 6547

Kubik-Rubik Joomla! Extensions