Starachowicka komenda z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka gościła najmłodszych mieszkańców powiatu starachowickiego. Głównym organizatorem festynu była Pani Danuta Krępa - Starosta powiatu starachowickiego.
Na nasze pociechy czekało wiele niespodzianek, konkursów oraz licznych pokazów. Było również wiele słodkości oraz atrakcyjnych upominków, rozdawanych przez uczestniczących w festynie znamienitych gości - wśród których byli m.in. Poseł na Sejm RP - Krzysztof Lipiec, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego - Andrzej Pruś oraz członkowie Zarządu Powiatu: Małgorzata Pruś i Monika Nowak.

Dla najmłodszych przygotowano ciekawe atrakcje: m.in.
- "wisząca galeria" - konkurs rysunkowy na przedstawienie swojego wyobrażenia o działaniach straży pożarnej,
- pokaz gaszenia płonącej cieczy,
- konkurs w laniu wodą z sikawki do celu,
- naukę ewakuacji z zadymionego pomieszczenia,
- konkurs "kredą po asfalcie",
- konkurs "mikrofon dla wszystkich".


Dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką służby strażackiej oraz zobaczyć sprzęt ratowniczy, jakim na co dzień strażacy niosą pomoc mieszkańcom powiatu. Gościliśmy również policjantów i harcerzy, którzy poprzez zabawę uczyli dzieci bezpiecznych metod zachowania się w domu, szkole i na wakacjach. Przygotowane przez strażaków atrakcje doskonale wkomponowały się w ramy trwającej kampanii Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" .

W festynie poza Komendą Powiatową PSP w Starachowicach uczestniczyli: Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach, Harcerska Grupa Ratownicza ze Starachowic, Młodzieżowy Dom Kultury, Ognisko Plastyczne.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: asp. sztab. Tomasz Gębura

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka