24 kwietnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Morawickiej odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Organizatorami eliminacji wojewódzkich byli: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Oddział Wojewódzki Związku OSP RP, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Morawickiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Morawickiej.
W turnieju wzięło udział 39 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - zwycięzców eliminacji powiatowych.

Powiat starachowicki reprezentowali:

grupa I (szkoły podstawowe): Maciej Kozieł ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie,
grupa II (gimnazja): Krzysztof Dulęba z Publicznego Gimnazjum w Chybicach,
grupa III (szkoły średnie): Aleksandra Kusiak z II Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach

W I etapie eliminacji uczestnicy zmagali się w teście pisemnym. W przerwie dzieci i młodzież miała możliwość uczestniczyć w pokazie specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego, który przygotowali strażacy z JRG nr 3  w Kielcach.
W II etapie eliminacji komisja konkursowa ustnie sprawdziła wiedzę uczestników, którzy najlepiej zaprezentowali się w teście pisemnym.

W ścisłym gronie finalistów na szczeblu województwa znalazł się Maciek Kozieł z Małyszyna w powiecie starachowickim, który zajął II miejsce w kategorii szkół podstawowych i będzie reprezentował województwo świętokrzyskie podczas centralnego finału OTWP w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie). Krzysztof Dulęba z Chybic zajął doskonałe III miejsce w kategorii gimnazjów, zaś w grupie III wysoka piątą lokatę osiągnęła Aleksandra Kusiak z z II LO w Starachowicach.

Serdecznie gratulujemy naszym finalistom a Maćkowi życzymy równie doskonałego wyniku na szczeblu krajowym.

 

Opracowanie: kpt. Paweł Kwapisz
Zdjęcia: kpt. Kamil Wleciał, KW PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka