17 stycznia b.r. w porannej audycji Radio Eska przeprowadzono rozmowę o metodach przeciwdziałania zagrożeniom związanym z tlenkiem węgla. W trakcie audycji dużą uwagę poświęcono zaletom stosowania czujników czadu. Omówiono ich działanie oraz przybliżono słuchaczom konkretne przykłady sytuacji z ostatnich tygodni, w których czujniki przyczyniły się do uratowania życia i zdrowia mieszkańców naszego miasta. Podkreślono aspekt relatywnie niskiego kosztu zakupu czujnika w stosunku do korzyści płynących z jego stosowania.

Wraz z nadejściem mrozów starachowiccy strażacy notują niestety zwiększoną liczbę interwencji przy pożarach sadzy w przewodach kominowych, co ma negatywny wpływ na poziom bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. W związku z tym na antenie poruszono również temat bezpiecznej eksploatacji przewodów kominowych.

Radio Eska dociera obecnie do tysięcy domów w "trójmieście nad Kamienną" i jest istotnym partnerem w edukacji społecznej mającej na celu rozpowszechnianie wiedzy o zagrożeniach związanych z czadem. Emisja audycji radiowej doskonale wpisuje się w ramy kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność".

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

ul.Aleja Armii Krajowej 29, 27-200 Starachowice

Telefon kontaktowy

fax. 41 274 53 88

Elektroniczna skrzynka podawcza

/uyeq6h154x/skrytka